ایمیل:
info[at]unext.ir
تلفن:
09351883214
10 فاکتور سرعت سایت که باید بدانید

10 فاکتور سرعت سایت که باید بدانید

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(5 رای)
فهرست مطالب

اگر قبلاً مقالاتی در مورد طراحی وب و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) خوانده اید، احتمالاً میدانید که سرعت بارگذاری صفحه عامل بزرگی در جذب کاربران به سایت شما است. بدون شک بارها و بارها شنیده اید که چقدر ضروری است که وب سایت خود را سریع بارگذاری کنید. این یک بیانیه بسیار درست است؛ شما باید تمام تلاش خود را برای بهینه سازی سرعت صفحه خود انجام دهید. اما چرا؟ چه چیزی سرعت سایت را تا این حد مهم میکند. اگر آنرا بهینه نکنید چه اتفاقی میافتد؟ ما اینجا هستیم تا با ارائه چند آمار سرعت بالای سایت به شما کمک کنیم به این سوالات پاسخ دهید. به خواندن ادامه دهید تا بیشتر بدانید که سرعت صفحه شما چقدر برای موفقیت بازاریابی تان مهم است.

10 فاکتور سرعت صفحه

این فقط نظر یک نفر نیست که سرعت سایت شما مهم است. برعکس، این بیانیه توسط مطالعات بی شماری پشتیبانی میشود. در اینجا 10 مورد از آمار سرعت صفحه که طی آن مطالعات تولید بدست آمده، آورده شده است.

1. بطور متوسط ​​یک وب سایت حدود 15 ثانیه طول میکشد تا در دستگاه های تلفن همراه بارگذاری شود

اگر بخواهید میانگین سرعت بارگذاری صفحه را حدس بزنید، احتمالاً 15 ثانیه را حدس نمیزنید. اما این دقیقاً همان چیزی است که حداقل در دستگاه های تلفن همراه وجود دارد. فکر نکنید که این بدان معناست که سایت شما باید 15 ثانیه طول بکشد تا بارگذاری شود. در حالی که 15 ثانیه ممکن است متوسط ​​باشد، ولی بطور باورنکردنی کند است. نکته دیگری که در اینجا باید به آن توجه کرد این است که دستگاه های تلفن همراه بسیار کندتر از رایانه ها یا حتی تبلت ها هستند. این بدان معناست که شما میخواهید روی سرعت صفحه برای نسخه موبایل سایت خود تمرکز بیشتری داشته باشید.

آمار سرعت بارگذاری صفحه سایت

2. میانگین سرعت بارگذاری صفحه در بین سایتهای رتبه بندی شده در صفحه یک گوگل 1.65 ثانیه است

این آمار نقطه تمایز آمار قبلی را نشان میدهد. همانطور که در بالا گفتیم، در حالی که 15 ثانیه میانگین کلی است، قطعا خوب نیست. اگر واقعاً میخواهید در سئو و رتبه بندی صفحه اول گوگل شانسی داشته باشید، باید سرعت سایت شما بسیار بسیار بیشتر باشد؛ بطور خاص حدود یک یا دو ثانیه. به این دلیل که سرعت صفحه تاثیر بسزایی بر سئو گوگل دارد.

3. حدود 83 درصد از کاربران آنلاین انتظار دارند وب سایتهایی که بازدید میکنند در سه ثانیه یا کمتر بارگذاری شوند

ما فقط به سرعت بارگذاری سایت شما برای رسیدن به رتبه بندی در صفحه یک گوگل نگاه کردیم. اما حتی بدون در نظر گرفتن گوگل، باز هم میخواهید سایت شما در عرض سه ثانیه بارگذاری شود. در غیر این صورت، شما در معرض خطر از دست دادن ترافیک زیادی هستید.

4. حدود 40 درصد از کاربران آنلاین، وب سایتی را که لود آن بیش از سه ثانیه طول میکشد، رها میکنند

این آمار سرعت سایت برگرفته از آمار قبلی است و نشان میدهد که درصد قابل توجهی از کاربران حتی اگر مجبور باشند بیش از سه ثانیه منتظر بمانند، به خود زحمت نمیدهند که در آنجا بمانند. این کاربران حتی قبل از بارگیری صفحه، دکمه بازگشت را فشار میدهند. این آمار مهم است، زیرا نشان میدهد که اگر سرعت صفحه خود را جدی نگیرید، در نهایت بخش عظیمی از ترافیک احتمالی خود را از دست خواهید داد.

سرعت لود سایت

5. صفحاتی که فقط یک یا دو ثانیه برای بارگذاری طول میکشند، میانگین نرخ پرش 9% دارند، اما صفحاتی که بارگذاری آنها پنج ثانیه طول میکشند، میانگین نرخ پرش 38% دارند

نرخ پرش (درصد بازدیدکنندگانی که بلافاصله پس از ورود سایت را ترک میکنند) به شدت تحت تأثیر سرعت صفحه است. در واقع، تنها سه ثانیه بارگذاری اضافی میتواند باعث شود که نرخ پرش شما نزدیک به 30 درصد افزایش یابد.

6. نزدیک به 70 درصد از کاربران میگویند که سرعت سایت یک خرده فروش آنلاین بر میزان تمایل آنها برای خرید از آن خرده فروش تأثیر دارد

اگر محصولات را بصورت آنلاین میفروشید، داشتن سرعت بارگذاری صفحه بسیار مهم است. شما میخواهید مردم از وب سایت شما بازدید کنند و از آنجا خرید کنند، اما همانطور که این آمار سرعت سایت نشان میدهد، اگر سایت شما به کندی بارگذاری شود، بسیاری از مردم از خرید منصرف میشوند.

7. تقریبا 64 درصد از خریداران آنلاین که تجربه کاربری ضعیفی در وب سایت دارند، فروشگاه دیگری را برای خرید پیدا میکنند

در آمار قبلی دیدیم که چگونه ممکن است افراد به دلیل سرعت پایین صفحه، کمتر از شما خرید کنند. اما اکثر این افراد یک قدم فراتر خواهند رفت. نه تنها احتمال خرید از شما کمتر خواهد بود، بلکه در واقع مستقیماً به سراغ یکی از رقبای شما میروند تا از آنها خرید کنند.

8. نیمی از کاربران آنلاین مورد بررسی میگویند که ترجیح میدهند انیمیشن و ویدیو را از دست بدهند، اگر به معنای افزایش زمان بارگذاری باشد

وقتی در حال ساختن یک وب سایت هستید، میتوان تصور کرد که انیمیشنهای درخشان و ویدیوهای جذاب تر به جذب کاربران کمک میکند و این اغلب درست است. با این حال، مراقب باشید که چقدر این کار را انجام میدهید. اگر بیش از حد به فیلم ها و انیمیشنها تکیه کنید، میتواند به شدت سایت شما را کند کند. همانطور که این آمار نشان میدهد، کاربران زمان بارگذاری سریعتر را به فیلم ها و انیمیشنها ترجیح میدهند. بنابراین اگر در انتخاب بین این دو مردد هستید، قطعا سرعت صفحه را در اولویت قرار دهید.

اجزای مختلف صفحه هنگام لود شدن

9. برای هر ثانیه از زمان بارگذاری اضافی صفحه، نرخ تبدیل به طور متوسط ​​2.11٪ کاهش می یابد

ثابت شده که بهتر است سرعت صفحه در حدود یک یا دو ثانیه باشد، اما اگر زمان بارگذاری شما فقط یک یا دو ثانیه بیشتر باشد، ممکن است مشکل بزرگی به نظر نرسد. با این حال، همانطور که این آمار نشان میدهد، حتی یک ثانیه میتواند تعداد قابل توجهی از تبدیل بازدید کننده به مشتری را کاهش دهد.

10. حدود 44 درصد از خریداران آنلاین تجربیات منفی خود از وب سایت را با افراد دیگر به اشتراک می گذارند

آخرین مورد در لیست آمار سرعت صفحه ما این است که نه تنها سرعت پایین صفحه بر افرادی که از وب سایت شما بازدید میکنند تأثیر میگذارد، بلکه بر افرادی که حتی هنوز از وب سایت شما بازدید نکرده اند نیز تأثیر میگذارد. این به این دلیل است که افرادی که به سایت شما مراجعه میکنند و با سرعت پایین آزرده میشوند، احتمالاً به دیگران در مورد آن میگویند و آن افراد را از بازدید برای شروع خرید منصرف میکنند. نیازی به گفتن نیست که این به میزان قابل توجهی به فروش شما آسیب میزند. بنابراین دلیل دیگری برای بهبود سرعت صفحه شماست.

چطور سرعت سایت خود افزایش دهیم؟

آنچه به عنوان آمار سرعت سایت در مطلب بالا گفته شد، مشخص کرده است که سرعت صفحه چقدر حیاتی است. اما ممکن است با اینکه چگونه سایت خود را سریعتر اجرا کنید مشکل داشته باشید. اگر اینطور است، جای نگرانی نیست، می توانید به سادگی با uNext تماس بگیرید. ما آماده مشاوره و خدمات رسانی در زمینه افزایش سرعت انواع سایت های مختلف اعم از وردپرس، جوملا، CMS های اختصاصیهستیم.

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
با uNext در ارتباط باشید...
افزودن نظر:
captcha