ایمیل:
info[at]unext.ir
تلفن:
09351883214
12 سایت با طراحی خلاق برای ایده گرفتن

12 سایت با طراحی خلاق برای ایده گرفتن

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(2 رای)
فهرست مطالب

آیا تا به حال صرفاً به دلیل ظاهر یک وب سایت، جذب آن شده اید؟ شما تنها نیستید. باور کنید یا نه، طراحی وب میتواند توانایی یک شرکت را برای بدست آوردن مشتریها ایجاد یا از بین ببرد. در واقع 94% از اولین برداشتهای مشتریان به طراحی و چیدمان کلی سایت مربوط میشود. با وجود سبکهای وب سایت بسیار مختلف، تلاش برای ایجاد یک طرح بندی خلاقانه که متناسب با نام تجاری باشد، کمی سخت به نظر میرسد. به همین دلیل ما اینجا هستیم تا در این پروسه کمک کنیم. تعداد زیادی طرح بندی وب سایت منحصربه فرد و خلاقانه وجود دارد، اما کدامیک برای برند شما مناسب است؟ نگاهی به 12 سبک وب سایت بیندازید تا در سال 2023 الهام بخش شما باشد.

1. Apple

شروع این فهرست از طرح بندی های خلاقانه وب سایت، شرکتی است که همیشه به دلیل طراحی شیک، از محصولات تا وب سایتش شناخته شده است. وب سایت اپل به درستی از فضای خالی برای تاکید بر محصولات خود استفاده میکند. تصاویر بزرگ از وسایل الکترونیکی و تصاویر پویا، وب سایت اپل را برای مرور و پیمایش، بسیار آسان میکند.

apple

2. Allbirds

Allbirds یک شرکت تولید کفش بسیار مطمئن است که از زمانی که کاربران در سایتش وارد میشوند، بر محصولات خود تأکید میکند. Allbirds الهام بخشی عالی برای کسب و کارهایی است که به دنبال نمایش محصولات شخصی از طریق تصاویر قهرمانان، اسلایدرها و بنرهای پر جنب و جوش هستند که چشم های کاربران را جلب میکند و آنها را در سایت ماندگار میکند.

allbirds

3. Leaf & Clay

Leaf & Clay همانند Allbirds از روش «اول محصول» استفاده میکند اما یک چرخش منحصر به فرد در آن ایجاد میکند. به جای یک تصویر ثابت، کاربران با یک تصویر قهرمان در حال چرخش مواجه میشوند که به آنها دیدی سریع به برخی از محصولات پرطرفدار آن (در این مورد گیاهان) میدهد. از آنجایی که Leaf & Clay گیاهان رنگی را به فروش میرساند، آنها را به زیبایی روی یک پس زمینه سفید ساده به نمایش میگذارد که باعث ایجاد یک محیط بصری دلپذیر و تجربه خرید آسان میشود.

leafclay

4. Spotify

Spotify از انتخابهای رنگی جسورانه برای تسلط و پرکردن صفحه استفاده میکند. زیرا محصول این شرکت سرویس پخش موسیقی آنها است. رنگهای پررنگ نه تنها یک ترند طراحی در سال 2023 هستند، بلکه یک گرایش UX نیز هستند. زیرا نوستالژی طراحی دهه 90 و اوایل دهه 2000 را القا میکنند و در عین حال مدرن و جوان هستند.

spotify

5. Bonnaroo

سایت موسیقی دیگری که از ایده طراحی با رنگهای اشباع شده استفاده میکند، Bonnaroo است. Bonnaroo برای تأکید از رنگهای کمی روشنتر در ترکیب با تصاویر جشنواره های گذشته خود در قسمتهای مختلف سایت استفاده میکند. مانند وب سایتهای قبلی که در مورد آن صحبت کردیم، این سایت به جای اینکه بصورت نوشتاری به کاربران چیزی بگوید، از تصاویر و رنگهای جذاب برای انتقال مفهوم استفاده میکند.

bonnaroo

6. AIAIAI

وب سایت AIAIAI نمونه ای عالی از استفاده خلاقانه از تایپوگرافی برای پر کردن فضاهای سایت و تأکید بر محصولات است. سبکها، اندازه ها و رنگهای مختلف، صفحه اصلی AIAIAI را پر میکند. این تنوع رنگها و فونتها، یک سبک طراحی سایت منحصر به فرد و پویا ایجاد میکند که باعث بازگشت کاربران شده است.

aiaiai

7. موزه هنر مدرن MoMA

موزه هنر مدرن تعدادی از سبک های وب سایتی که قبلاً ذکر شد را انتخاب میکند و آنها را در یک وب سایت خلاقانه و مدرن قرار میدهد که فقط MoMA قادر به انجام آن است. از تمام فضای صفحه اصلی MoMA استفاده شده است و با این حال فونتهای پررنگ و رنگهای روشن هنر نمایش داده شده را از بین نمیبرند.

MoMA

8. گالری ملی هنر NGoA

وب سایت گالری ملی هنر به آثار هنری خود اجازه میدهد در مرکز توجه قرار گیرند. وب سایت NGA، بسیار شبیه به MoMA، بیشتر بر روی تصاویر تمرکز میکند تا متن. اما همچنان دارای یک نوار ناوبری با استفاده آسان است و از نظر بصری برای بینندگان خوشایند است.

NGoA

9. Stitch Fix

کاربران عاشق اصالت هستند و Stitch Fix از آن به نفع خود استفاده میکند. Stitch Fix در سراسر سایت خود از تصاویر ساده برای بخشهای مختلف به جای عکسها و تصاویر استوک برای تجزیه محتوا استفاده میکند.

stitchfix

10. پروژه 1619

سایت پروژه نیویورک تایمز 1619، داستان و تاریخ برده داری در آمریکا را از طریق پیمایش همه جانبه خود بیان میکند. با پیمایش همه جانبه، وب سایتها میتوانند دیکته کنند که کاربران ابتدا چه چیزی را ببینند و بخوانند. این روند UX و طراحی وب بدون شک در سالهای آینده به دلیل نمایش یکپارچه و توانایی کنترل کردن روایت سایت، همچنان محبوب خواهد بود.

NYT-1619

11. وبلاگ آنلاین One Magazine

وبلاگها ممکن است تماماً در مورد محتوای نوشته شده باشند اما این بدان معنا نیست که هنوز نمیتوانند خلاقانه در یک وب سایت نمایش داده شوند. وبلاگ آنلاین One Magazine یک طراحی شیک و تمیز است که بر هر پست وبلاگ از طریق تصاویر خیره کننده و فونتهای زیبا تاکید میکند.

one-online

12. Lavva

در میان سبکهای پرطرفدار وب سایت، تصاویر متحرک مانند گیفها بسیار محبوب است. Lavva از برگهای متحرک در سایت خود استفاده میکند تا حرکتی پویا به سایت رنگارنگ خود اضافه کند و تجربه ای فراگیرتر را برای کاربران ایجاد کند.

lavva

منبع: webfx.com

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
با uNext در ارتباط باشید...
افزودن نظر:
captcha