ایمیل:
info[at]unext.ir
تلفن:
09351883214
دانلود افزونه WPML وردپرس در سال 2023

دانلود افزونه WPML وردپرس در سال 2023

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(2 رای)
فهرست مطالب

آیا در حال ایجاد یک وبسایت در وردپرس هستید و می خواهید افراد از سراسر جهان آن را کشف کنند؟ برای اینکه بتوانید به آن دست یابید، به یک ابزار چند زبانه در وب سایت خود نیاز دارید که در آن افراد دیگر بدون توجه به کشور و ملیت خود به راحتی به شما متصل شوند. بیشتر مردم ترجیح میدهند از سایتی با زبانی دیدن کنند که میتوانند آن را بفهمند، در غیر این صورت علاقه ای به آن نخواهند داشت. مجموعه عظیمی از افزونه های رایگان و ممتاز در وردپرس وجود دارد که به عنوان راه حلی برای این معضل عمل می کند، اما WPML در بین آنها برجسته است. همه ما می دانیم که چقدر این افزونه مورد پسند است و اکثر کارشناسان واقعاً این افزونه را به کاربران وردپرس توصیه میکنند.

پلاگین چند زبانه وردپرس یا WPML در سال 2007 توسط OnTheGoSystems راه اندازی شد. اگر برای مدت طولانی از وردپرس استفاده میکنید، مطمئناً در مورد این افزونه شنیده اید. این یکی از محبوب ترین و توصیه شده ترین افزونه های ترجمه توسط بسیاری از کاربران و کارشناسان وردپرس است.

همانطور که از نام آن پیداست، این یک افزونه چند زبانه پویا است که به محتوای وردپرس شما اجازه میدهد مانند صفحات، انواع پست سفارشی، رشته های تم، ابزارک ها، محتوای سازنده صفحه، طبقه بندی، آیتم های منو و هر چیزی که شامل آن میشود به زبان های مختلف ترجمه شود. WPML نیز با وجود خدمات ترجمه ممتازی که ارائه میدهد، ارزان است. اگر سایت وردپرسی دارید، WPML مطمئناً با ترجیحات شما مطابقت دارد. تنوع مخاطبان ممکن است باعث ایجاد مانع زبان شوند و برای جلوگیری از این اتفاق، وردپرس WPML تنها به یک وب سایت واحد بدون نیاز به نصب وردپرس در دامنه های مختلف نیاز دارد.

دلایل استفاده از افزونه WPML

ویژگی های کلیدی

  • WPML با بسیاری از تم ها و افزونه ها در وردپرس سازگار است
  • این موتورهای جستجو را پشتیبانی میکند که برای SEO چند زبانه بهینه شده اند و به شما اجازه میدهد تا در مورد فرمت URL مورد نظر برای زیر دامنه ها، فهرست ها یا پارامترها، اختیار کامل داشته باشید.
  • WPML با 60 زبان از پیش پیکربندی شده ارائه میشود و اگر زبان خاصی گنجانده نشده است، میتوانید آن زبان را از طریق تنظیمات ویرایش زبان های WPML اضافه کنید.
  • Translate Everything اکنون به کاربران امکان ترجمه خودکار محتوا را ارائه می دهد.

افزونه WPML وردپرس

مزایای افزونه WPML

  • WPML با وجود تعداد زیادی ویژگی که ارائه میدهد ارزان است و یکی از مقرون به صرفه ترین راه حل ها برای ترجمه است.
  • پس از خرید این افزونه، انتظار پشتیبانی فوق العاده از توسعه دهندگان را داشته باشید و تعداد زیادی انجمن برای خواندن دارد. همچنین به روزرسانی های مکرر و رفع اشکال ارائه میشود.
  • اگر اغلب از افزونه ها و وردپرس استفاده میکنید، پیکربندی آن دشوار نخواهد بود زیرا رابط کاربری آن برای استفاده آسان است.
  • این افزونه از RTL پشتیبانی میکند.
  • «مدیریت ترجمه» اکنون با افزونه اصلی ادغام شده است.

معایب پلاگین WPML

WPML به سختی رویکرد خودکار در ترجمه را دریافت میکند. در این صورت، باید در نظر داشته باشید که باید «hands-on» باشید و میتوانید به صورت دستی بخش های کلیدی وبسایت خود را ترجمه کنید. ممکن است برای اولین بار بسیار طاقت فرسا و پیچیده باشد.

این افزونه از یک پایگاه داده بزرگ استفاده میکند و اگر شبکه ها یا وبسایت های بزرگتری را مدیریت میکنید، میتواند حجیم تر باشد و به همین دلیل، ممکن است باعث کند شدن سرعت وبسایت شما شود.

متأسفانه برای استفاده و تجربه امکانات و خدمات آن باید هزینه پرداخت کنید.

پلاگین wpml وردپرس

نصب و راه اندازی افزونه WPML

پس از فهرست کردن همه ویژگی های کلیدی WPML، مزایا و معایب وردپرس، اکنون میتوانیم نصب و راه اندازی را ادامه دهیم.

WPML دارای یک رابط کاربر پسند است که به کاربران اجازه میدهد تنظیمات آن را به سرعت و به راحتی برای ایجاد یک وب سایت چند زبانه پیکربندی کنند. برای تحقق آن، به وب سایت WPML بروید و یک طرح برتر برای نیازهای خود انتخاب کنید. پس از انتخاب بهترین طرح برای نیاز خود، افزونه را دانلود و سپس نصب کنید. پس از فعال سازی افزونه، شما را از طریق فرآیند پیکربندی به یک جادوگر راه اندازی مرحله به مرحله می برد.

60 زبان از پیش تنظیم شده برای استفاده شما در دسترس است. پس از انتخاب زبان های مورد نیاز، مرحله بعدی به سمت زبان تغییر میرود که در آن میتوانید ترتیب زبان های انتخابی را ترتیب داده و تغییراتی را برای زبان های خود ایجاد کنید. به طور پیش فرض، WPML به طور خودکار زبانی را که وبسایت شما استفاده میکند شناسایی میکند. اگر با زبان فعلی خود خوب هستید، اکنون میتوانید به مرحله بعدی بروید. در ادامه مرحله بعدی، اکنون میتوانید انتخاب کنید که از چه زبانی در وب سایت خود استفاده کنید.

WPML به کاربران این امکان را میدهد که URL های زبان وب سایت خود را از طریق آرگومان زبان در URL، پوشه های مجازی یا در دامنه های مختلف قالب بندی کنند. در این مرحله میتوانید فرمت را هنگام راه اندازی WPML برای اولین بار انتخاب کنید.

هنگامی که سایت خود را راه اندازی کردید، این گزینه را دارید که تغییر زبان سایت خود را سفارشی کنید. همچنین میتوانید موارد زیر را از تغییر زبان مانند تغییر زبان منو، تغییر زبان ویجت و تغییر زبان پاورقی در وبسایت خود پیکربندی کنید. شما همچنین میتوانید انتخاب کنید که لینک های زبان های خود را در کجای وب سایت خود قرار دهید.

همچنین میتوانید یک منو یا ویجت خاص را برای هر نوع تغییر زبان انتخاب کنید. میتوانید نحوه ظاهر آن را انتخاب کنید و موقعیت، پرچم ها، رنگ ها و سبک های آن را ویرایش کنید.

مرحله بعدی انتخاب حالت ترجمه ای است که ترجیح میدهید. دو گزینه برای ترجمه سایت شما وجود دارد. اولین گزینه Translate Everything است که به شما امکان میدهد تمام محتوای سایت خود را به طور خودکار ترجمه کنید.

در همین حال، Translate Some به شما این امکان را میدهد که دقیقاً چه محتوایی را میخواهید ترجمه کنید. دومی به شما کنترل بیشتری بر روی محتوایی که میخواهید ترجمه کنید و همچنین چه کسی آن را ترجمه میکند، می دهد.

در مرحله بعد، شما میتوانید انتخاب کنید که آیا میخواهید با اجازه دادن به WPML برای ارسال لیستی از پلاگین ها و تم های فعال در سایت شما به wpml.org، پشتیبانی سریع تری دریافت کنید یا خیر.

بعدی بهبود ترجمه های سایت شما با برخی از افزونه های کلیدی مانند فعال کردن Toolset Types است. اگر دارنده مجوز CMS و آژانس هستید، باید مؤلفه های WPML را برای آن وبسایت فعال کنید که شامل ترجمه رشته، مدیریت ترجمه و ترجمه رسانه است.

دانلود فایل افزونه WPML
توجه: چنانچه مشکلی در دانلود فایلها داشتید و یا نسخه جدیدتر منتشر شده است، در بخش نظرات مطرح کنید تا بررسی گردد.

منبع: wplift.com

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
با uNext در ارتباط باشید...
افزودن نظر:
captcha