ایمیل:
info[at]unext.ir
تلفن:
09351883214

کلمات کلیدی مشابه (LSI)

ابزار آنلاین و رایگان کلمات کلیدی LSI

فرآیند انتخاب کلمات کلیدی برای مقاله، پیشنهاد یا سایر محتوای وب سایت شما مرحله مهمی از کمپین سئو است. متن باید بهینه شود تا اطمینان حاصل کرد که شامل عبارات جذاب برای موتور جستجو و کاربران است. با کلمات کلیدی LSI میتوانید به نتایج بزرگتری دست پیدا کنید. اما LSI چیست؟

کلمات کلیدی LSI چیست؟

کلمات کلیدی LSI (Latent Semantic Indexing) معنایی مرتبط با عباراتی هستند که میخواهید در فرآیند SEO استفاده کنید.

توجه: کلمات کلیدی LSI همان مترادف ها نیستند. پس LSI چیست؟

تنیس روی میز و پینگ پنگ مترادف یکدیگر هستند و اگر میخواهید یک میز پینگ پنگ را توصیف کنید، ارزش استفاده از هر دوی آنها را دارد، اما آنها کلمات معنایی نیستند. برای تنیس روی میز، میز یا توپ کلمات کلیدی LSI به معنای اصطلاحات مرتبط هستند. ممکن است فکر کنید که یک کاربر با تایپ عبارتی که (به نظر شما) به بهترین شکل مشکل را توصیف میکند، به جستجوی یک سرویس، محصول یا محتوای خاص میپردازد. با این حال، در زندگی واقعی، مردم اغلب از عبارات بسیار شگفت انگیز استفاده میکنند.

گاهی اوقات، پس از تجزیه و تحلیل پرس و جوهایی که کاربران را به وب سایت شما آورده است، ممکن است به این فکر کنید که منظور آنها چیست و چه چیزی در ذهن داشتند. به همین دلیل است که هنگام ایجاد محتوا، نه تنها باید از عباراتی استفاده کنید که در یک زمینه خاص مرتبطبه نظر میرسند، بلکه باید از کلمات کلیدی LSI نیز استفاده کنید. بدون شک، تحقیق کلمات کلیدی شما باید بر اساس ابزارهایی مانند Ahrefs یا SEMrush باشد، اما برای بسیاری از پرس و جوهایی با مشخصات پایین، تجزیه و تحلیل داده ها از کنسول جستجوی گوگل اغلب تنها راه برای تعیین دقیق عبارات مهم است.

چرا باید کلمات کلیدی LSI را امتحان کنید؟

به احتمال زیاد، میخواهید تا حد امکان به کاربران Google علاقه مند به محصولات یا خدماتی که ارائه میدهید دسترسی داشته باشید. کلمات کلیدی LSI به شما این فرصت را میدهد که از پرس و جوهای مختلف برای یافتن مخاطبانی که سعی در دسترسی به محصولی که میفروشید استفاده کنید. همچنین نشانه ای برای الگوریتم های گوگل است که وظیفه آن ارائه نتایجی است که با انتظارات کاربر مطابقت دارند - به لطف معناشناسی، گوگل قادر به درک زمینه یک محتوای معین است.

کلمات کلیدی LSI در سئو

فرض کنید که عبارت «iron» (اتو) را در گوگل تایپ کرده اید. موتور جستجو یک دستگاه محبوب را به شما نشان میدهد. اما واقعا منظورت این بود؟ از این گذشته، آهن نیز یک ماده معدنی مهم برای ساخت گلبول های قرمز خون است. این زمانی است که کلمات کلیدی LSI مفید هستند، زیرا به گوگل کمک میکنند محتوا و هدف جستجو را تجزیه و تحلیل کند. اگر «iron mineral» (آهن معدنی) را تایپ کنید، Google فروشگاه هایی را به شما نشان نمیدهد که در آن میتوانید دستگاه اتو را بخرید. بنابراین، با ارائه کلمه ای که رابطه متنی با عبارت اصلی دارد، کاربران میتوانند نتایج جستجوی مطابق انتظارات خود را دریافت کنند.

کلمات کلیدی LSI

چگونه کلمات کلیدی LSI را جستجو کنیم؟

تحقیق کلمه کلیدی LSI کمی با تحقیقات سنتی متفاوت است، با این حال، از نظر تئوری باید از ابزارهای مشابه برای این منظور استفاده کنید. با این وجود، راه حل هایی نیز وجود دارد که مخصوصاً برای یافتن کلمات کلیدی LSI ایجاد شده است. چنین عباراتی را میتوان بدون استفاده از ابزارهای تخصصی نیز یافت. پس از تایپ یک پرس و جو در Google، صفحه را به پایین اسکرول کنید و بخشی را با «جستجوهای مرتبط» مشاهده خواهید کرد.

کلمات کلیدی مشابه

همچنین میتوانید با تایپ درخواست خود در کادر جستجو نکاتی را دریافت کنید:

تاثیر کلمات کلیدی LSI بر سئو

البته، استفاده از ابزارهای ویژه ای که میتوانند به شما در یافتن سریع کلمات کلیدی مورد نیاز کمک کنند، بسیار ساده تر و راحت تر است. بیایید با موردی شروع کنیم که برای یافتن عبارات LSI طراحی شده است (Isigraph.com). تنها کاری که باید انجام دهید این است که عبارتی را در کادر جستجو تایپ کنید. این ابزار پولی است و ارزان ترین بسته 27 دلار در ماه هزینه دارد.

LSIgraph

اما ابزاری مشابه lsigraph.com وجود دارد که کاملاً رایگان است و میتوانید کلمات کلیدی مشابه را در آنجا جستجو کنید. با ابزار «کلمات کلیدی مشابه uNext» و تنها با وارد کردن کلمه مورد نظر طبق تصویر زیر تمام کلمات کلیدی مشابه را به شما نمایش میدهد.

ابزارهای دیگر کلمات کلیدی مشابه

سایر ابزارهای محبوبی که میتوانید استفاده کنید عبارتند از:

Google Ads Keyword Planner

می توانید از این مورد به صورت رایگان استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ابزار را باز کنید و کلمه مورد نظر خود را تایپ کنید. نتایج و میانگین تعداد جستجوهای ماهانه را دریافت خواهید کرد.

کلمات کلیدی مشابه و سئو

Answer The Public

ابزاری است که به نکاتی متکی است که توسط موتور جستجوی Google هنگام شروع به تایپ یک درخواست در کادر جستجو نمایش میدهد. فقط کلمه ای را که میخواهید بررسی کنید وارد کنید. این ابزار به دلیل روش منحصر به فرد خود برای ارائه نتایج متمایز است.

LSI

Keywordtool.io

ابزار دیگری که به نکات جستجوی گوگل متکی است. در این حالت، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک کلمه داده شده را در کادر جستجو تایپ کنید. اگر از نسخه رایگان استفاده میکنید، داده ها محدود است و میانگین تعداد جستجوهای ماهانه یک عبارت معین را نمی بینید.

Latent Semantic Indexing

چگونه از کلمات کلیدی LSI استفاده کنیم؟

کلمات کلیدی LSI برای بهینه سازی سایت شما برای این عبارات استفاده میشود. برای آسان تر کردن فرآیند، میتوانید از SurferSEO استفاده کنید که فهرستی از کلمات کلیدی را که باید در متن استفاده کنید و چگالی ترجیحی این عبارات را ارائه میکند، به شما پیشنهاد میکند.

اگر میخواهید محتوای خود را بهینه کنید، مطمئن شوید که کلمات کلیدی به طور غیر طبیعی یا نادرست استفاده نمیشوند. اگر موارد زیر رعایت شود ارزش استفاده از کلمات کلیدی LSI را دارد:

  • عنوان صفحه یعنی تگ title. را به یاد داشته باشید که در ابتدای عنوان همیشه باید عبارتی وجود داشته باشد که برای محتوا مهمترین قسمت باشد.
  • توضیحات صفحه، یعنی توضیحات متا. اگرچه این توضیحات بر روی دید وبسایت تأثیر نمی گذارد، اما میتواند CTR شما را بهبود بخشد.
  • در عنوان ورودی - معمولاً در عنوان H1.
  • در سایر هدرها - ترجیحاً در H2 که از نظر SEO مهم هستند.
  • در توضیحات alt و نام فایل های تصویری.
مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که از عبارات به طور طبیعی استفاده کنید. در غیر این صورت، آنها هیچ مزیتی برای سئو شما به ارمغان نمی آورند و مخاطبان را دلسرد میکنند.

کلمات کلیدی LSI در سئو The Takeaway

به لطف کلمات کلیدی LSI، الگوریتم موتور جستجوی گوگل قادر است محتوای شما را بهتر درک کند و در عین حال نتایجی را به بازدیدکنندگان صفحه ارائه دهد که با انتظارات آنها مطابقت دارد. علاوه بر این، با کلمات کلیدی LSI میتوانید متن را برای کاربر جذاب تر کنید. چنین عباراتی به شما این امکان را میدهد به طور جامع به موضوع نزدیک شوید و میتوانید روی عناصری تمرکز کنید که قبل از تجزیه و تحلیل مرتبط به نظر نمیرسیدند.

سوالات متداول

چند بار باید از کلمات کلیدی LSI در محتوا استفاده کنید؟

برای آسان تر کردن کار، ممکن است از پیشنهادات ارائه شده توسط SurferSEO بهره مند شوید. اگر از این ابزار استفاده نمیکنید، کلمات کلیدی را به روشی طبیعی اعمال کنید - میتوانید یک بار از آنها استفاده کنید و میتوانید چندین بار از آنها استفاده کنید، به شرطی که از پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید. متن باید شفاف و خواننده پسند باشد.

من نمیدانم چگونه کلمات کلیدی LSI را اعمال کنم و محتوا را با استفاده از آنها بهینه کنم!

اگر نمیخواهید از ابزارهایی برای یافتن کلمات کلیدی LSI استفاده کنید و مطمئن نیستید که چگونه به موضوع نزدیک شوید، سعی کنید ورودی های جامع ایجاد کنید. اگر با موضوع آشنایی دارید و در مقالات مختلف در وب تحقیق میکنید، احتمالاً مرتبط ترین کلمات کلیدی LSI را بدون انجام تجزیه و تحلیل عمیق پیدا خواهید کرد. اگر بخواهید در مورد چیزی بنویسید که برای شما کاملاً یونانی است، وضعیت متفاوت است. سپس، ابزارهای تخصصی ممکن است بسیار مفید باشند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
captcha